#moskwapafcioka #podroze Hej…

#moskwapafcioka #podroze

Hej Mirki i Mirableki! ʕ•ᴥ•ʔ
Mija właśnie tydzień od kiedy jestem w #moskwa i zrobię krótkie podsumowanie.

Zacznę od cen, miesięczny bilet na metro kosztuje 2175 rubli (130zł), w knajpach fastfoodowych z blimami(naleśniki), czy też tajskich ceny są ok 350 rubli (20zł), wejście do galerii kosztuje 500 rubli, ulgowy 250 (30/15 zł) W Galeriach zawsze jest masa ludzi, co mnie zdziwiło.
Żyję w okolicy centrum, więc wszędzie jest czysto i zadbanie, nie widać bezdomnych czy też biednych ludzi, kiedy pojadę na obrzeża czy na wsie opiszę jak to wygląda.

Same studia są strasznie ciekawe, jednak męczące (Od 10-15 język rosyjski i od 17-22.30 historia) Oczywiście nie codziennie, ale mniej więcej tak to wygląda. Kiedy ludzie dowiadują się, że jestem z Polski są bardzo mili i życzliwi, nie miałem jeszcze żadnej nieprzyjemniej sytuacji by ktoś patrzył na mnie krzywo przez mój kraj pochodzenia. Oczywiście zaraz będzie Hurrr… durr… historia w Rosji – propaganda. Sam spodziewałem się czegoś takiego, jednak zajęcia są obiektywne, co opisywałem już we wcześniejszym wpisie (https://www.wykop.pl/wpis/39100851/kilka-osob-chcialo-bym-opisal-moj-pobyt-na-studiac/) Tu wspomnę też wykładowcę, który opowiadał, że kiedy uczył się z ZSRR dużo książęk było zakazanych i kupowali je z Polski i Bułgarii i czytali.

Co do wyjścia do galerii byłem na wystawie Fridy Kahlo (。◕‿‿◕。), pogoda jest różna od +4 do -10 stopni.

W przyszłym tygodniu planuje w weekend więcej pozwiedzać, bo na razie masa rzeczy była na głowie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam również plan pojechać za 3 miesiące koleją transsyberyjską do Władywostoku (bilet na 8 dni trasy kosztuje 6000 rubli, czyli 350zł)

Mieszkam z Syryjczykiem w pokoju, który jest miły ale ma plakat lenina na ścianie (╯°□°)╯. Standard w akademiku jest PRL, i musze chodzić 2 piętra wyżej pod prysznic, bo nie działają ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zachęcam do śledzenia mojego insta, gdzie na story często wrzucam fotki: https://www.instagram.com/pafciokss/
Jak macie jakieś pytania, czy chcielibyście bym rozwinął jakąś kwestię to smiało ʕ•ᴥ•ʔ

Ps. zdjęcie jednej z bocznych ulic od placu czerwonego ( ͡° ͜ʖ ͡°)