Mirki…

Mirki

Suiektywne zestawienie najciekawszych kanałów podróżniczych na polskim YouTube. Trochę opisów, ale najważniejsze linki.
#podroze #youtube #podrozujzwykopem #zwiedzajzwykopem

Dla tych co mają czas trochę paplaniny:
Łapcie zestawienie podróżniczych kanałów na YouTube. Naoglądałem się tego sporo, odsiewam więc ziarna od plew i wrzucam własne zestawienie – po co też macie marnować życie na oglądanie również tych słabych kanałów. Wystarczy, że ja to zrobiłem.

No to GO – kolejność raczej losowa:

Bez Planu
https://www.youtube.com/channel/UCNu7GSRF7Y10OIWHQHpAx1g/about
Absolutny KRÓL YouTube. Dociera tam, gdzie innym mięknie faja. Głównie Ameryka Południowa, fawele, baria i ale jest też spoko seria z Azji, gdzie śmiga na skuterze z koleżanką.
Będą Państwo zadowoleni. Szczególnie followujący tagi #ladnapani i #oldtimer #wenezuela #kolumbia

Krzysztof Gonciarz
https://www.youtube.com/user/wybuchajacebeczki
Opinie na wykopie o tym panu są bardzo różne. Mówcie co chcecie, ale typ jest kozakiem i to powinno się szanować. Myślę, że technicznie to jest absolutny top dailyvlogowania na świecie. Serie z #hongkong, #grenlandia czy #nowyjork urywają dupsko. Ładne obrazki, fajna muzyka, ma kolega też czasem coś ciekawego do powiedzenia o świecie i życiu. W ogólnym rozrachunku warto 1000% , choć nie każdy film to arcydzieło to poziom i tak wyśrubowany.

Marcin Mossakowski
https://www.youtube.com/channel/UCGMXM2RS39k1UwyNVoyzHYw
Zachodzę w głowę dlaczego ten koleżka nie jest jeszcze gorącym nazwiskiem influencer marketingu. Ma poukładane w głowie, kręci piękne obrazki, a do tego jest w tym wszystkim taki jakiś skromny i autentyczny. Robi materiały tak dobre, że aż chce się rzucić robotę i gdzieś pojechać z plecakiem.
Jest sporo o #surfing także po Bałtyku

Globstory
https://www.youtube.com/channel/UC4ADK57DRGhb6aVOF0Y7GLg
Ta koleżanka po świecie podróżuje sama. Opowiada ciekawe rzeczy o miejscach, które odwiedza. Stara się pokazywać je częściowo oczami mieszkańców, co uważam niesie za sobą wartość. Miejsca raczej spoza utartych turystycznych szlaków. I dobrze!

Busem przez świat
https://www.youtube.com/user/BusemPrzezSwiat/
Trend podróżowania vanem i nagrywania swoich tripów rośnie w siłę. Nie wiem czy byli pierwsi, ale z pewnością są najbardziej rozpoznawalni. W mojej opinii robią to też najlepiej. Nieźle zrobione filmy, sporo ciekawostek. Dla miłośników taniego podróżowania absolutny must.
Seria o Alasce kozacka!
Dla miłośników – kanał o podobnej tematyce z #wroclaw #pwr – Żukiem przez świat:
https://www.youtube.com/channel/UCY_CyYy_jL7DU1Z5rR4uo9A

Gdzie bądź
https://www.youtube.com/channel/UCgU8V4vSeu6zLO4ukOK3gmQ
Para bardzo sympatycznych młodych ludzi. Dużo uśmiechu, ciekawostki i prawdziwe wyprawy na koniec świata z historią rzuconego korpo w tle. Teraz realizacja jest już na fajnym poziomie, choć przyznam, że sam przekonywałem się do tego kanału długo ze względu na formę.
Segment Ziomek Od Cinka skradł moje serce. Pozdrawiam Up to date festiwal z tego miejsca.

Kamil Werner – kołem się toczy
https://www.youtube.com/channel/UCG2kQBVlgG7kOigXZTcKrQw
Coś dla miłośników pedałowania. Realizacyjnie jest to jeden z kocurów i to się bardzo chwali. Klimat swojski – kabanosy i konserwy zamiast homarów i don perinion i to mi się bardzo podoba. Miejescówki ciekawe – także w Polsce!
Wiem, że kolega jest tu Mirkiem, więc zbijam 5! Dobra robota!

Travelplanet
https://www.youtube.com/user/pltravelplanet/featured
Pozornie dla miłośników innej formy wypoczynku, czyli all inclusive. Ale przewodniki filmowe są w pytkę i moim zdaniem choćby dlatego warto śledzić ten kanał.

PodróżoVanie
https://www.youtube.com/channel/UC6IlY-a7p3rXimkUWSz-Wxw/featured
Znowu spanie w busie i taki #kamper life, ale tu na naprawdę low budgecie, także wielbiciele #cebuladeals to segment dla Was. Sam mam tu relację love/hate, bo są naprawdę ciekawe odcinki, ale bywają i naprawdę kiepskie. Niemniej śledzę, więc trzeba odtrąbić sukces.
Szanuję szczególnie serię po krajach nordyckich najbardziej.

Wędrowne Motyle
https://www.youtube.com/user/gdziewyjechac
tu podobnie – forma mnie nieco męczy, ale ilość materiałów i treść godna podziwu. Lepiej się chyba czyta ich bloga niż ich ogląda, ale w sumie to top tego co na polskim YT warto śledzić.

Michał Sadowski
Oficjalnie CEO Brand24, po godzinach filmowiec-podróżnik. Kanał pełen pięknych obrazków, więc bez gadania do kamery, za to piękne obrazki. I to się szanuje.
Jeśli jesteście wkręceni w #dron to sporo tu materiałów typu „mokry sen droniarza”.
https://www.youtube.com/user/sadeek?fbclid=IwAR300bEPaZfplw410Hn7sLkQEJ71K60h6mOk-sXkR3V2_smleFtRhDwOoUo

Vlog Casha
Niedawne odkrycie, nawet spoko się ogląda, ale nic poza tym nie mam jeszcze do powiedzenia. Dla wielbicieli #australia na pewno punkt obowiązkowy.
https://www.youtube.com/user/vlogcasha?fbclid=IwAR1Ugorbno3y16B-YB1UiExTIA6x9THX-S5MSWgIGk4hiHS3x2jHj4Ry1Dg

Radosław Gajda i Natalia Szcześniak
Tu trochę ciężko nazwać to kanałem podróżniczym, choć sporo tego podróżowania jest. Kanał o #architektura #urbanistyka i #planowanie z #podrozowanie w tle. Sporo ciekawostek, o których raczej nie usłyszycie od podstarzałego przewodnika z brzuszkiem. Jest też sporo nowych obiektów, a w końcu je też oglądamy jeżdżąc po świecie.
https://www.youtube.com/user/rgajda?fbclid=IwAR281k32-bRicbg02e44x-XwyHhnFEWTDMVkRha3Y4xvPdDjp0mQLPkyAHQ

Borsuk Vlog
Taki luźny kanał, widać na początku drogi, ale z odcinka na odcinek coraz ciekawiej. Fajne ujęcia z #dron , pozytywna energia, bez napinki.

https://www.youtube.com/channel/UCZP2fS0Sh6MOMNaI8ONYq7w?fbclid=IwAR3wFJpxhFg75VbxEN_5c-6iY8dp2anp601ABLR9u3Eizbfi_YFxlVDj-OY

Macie inne propozycje – śmiało wrzucajcie poniżej – chętnie poznam Wasze typy.

Jeśli wpis spotka się z Waszym zainteresowaniem zrobię zestawienie anglojęzycznych kanałów, które warto oglądać. Więc jeśli chcecie – plusujcie wpis.