JEDZIEMY DALEJ Docieramy do…

JEDZIEMY DALEJ

Docieramy do wsi Liw, przejeżdżamy przez rondo mijając po prawej kolejny zabytkowy kościół i za 500 m skręcamy w prawo. Naszym oczom ukazuje się zamek z cegły wybudowany w XV wieku. Do naszych0 czasów ostała się jedna z 4 wież. Zwiedzamy zamek po czym wskakujemy do/na maszynę i ruszamy dalej. Po przejechaniu przez rzekę Liwiec możemy skręcić w prawo i pojechać nad punkt widokowy – Sowia Góra, skąd możemy obejrzeć wijącą się rzekę.

Następnie zawracamy w kierunku Węgrowa. Niestety tutaj widoki nie zachwycają, dookoła nas jak grzyby po deszczu wyrosły stacje benzynowe. Potem stajemy przed wyborem czy chcemy przejechać przez ścisłe centrum czy ominąć je obwodnicą. Warto na tym etapie zatrzymać się i uzupełnić zapasy i przekąski ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Potem kierujemy się na DW 62 w kierunku Łochowa. Gdy dotrzemy do wsi Borzychy zjeżdzamy w prawo do fermy strusi aby poczuć się jak Hugo. Niedaleko też mamy wioskę indiańską, która byłaby ciekawsza dla dzieci.

Kolejna wieś to Paplin, tutaj skręcamy w prawo na drogę bez nazwy prowadzącą do Korytnicy. Ogólnie to istnienie tej drogi w takim stanie jest abstrakcją. Jeżdżą tędy głównie traktory i mieszkańcy między wsiami. Zero ciężarówek ani większego ruchu. Droga jest puściutka i można śmiało jeździć nawet środkiem. Ale to już opiszę w ostatniej części ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#podroze #podrozujzwykopem #samochody #motocykle