#dwudzionek #podroze…

#dwudzionek #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #gory #karkonosze #gorykaczawskie + #rower #singletrack
Dziś wybrałem się w Góry Kaczawskie, by zdobyć szczyt Okole. Masyw znajduje się w połowie drogi 365 między Świerzawą, a Jelenią Górą, k. m. Chrośnica. LINK.

Nigdy tu nie byłem, a całość zrobiła na mnie niesamowite wrażenie! Klikając w link znajdziecie miejsce startu, gdzie jest spory leśny parking – bezpłatny. Z niego można oczywiście atakować od razu na Okole, trzymając się oznakowań (punkt widokowy z drewnianym podestem), ale ja polecam wyruszyć prosto Drogą Pożarową i obejść wszystko dookoła. Ja tak zrobiłem. Od północnej strony POTĘŻNE widoki na Przedgórze Kaczawskie. Widać Ślunską Fudżijamę, Grodziec, Wilkołaka, fermy wiatraków w okolicy A4… Zachodząc pod samą Chrośnicę można sobie klapnąć na polu z widokiem na kotlinkę (pic rel.), a na szczycie Okole czeka na nas MASAKRUJĄCY czaszkę i oczodoły pejzaż Karkonoszy, ze Śnieżką jak na dłoni (ʘ‿ʘ)

Dodałem tagi rowerowe, bo co się okazuje, masyw Okole i pobliskie górki to Kaczawskie Single Tracki! Wszystko nówka, jeszcze dziś widziałem robotników poprawiających zagęszczarką/ubijaczką jeden z nawrotów z ostrą bandą (ʘ‿ʘ) Wszystko piknie oznakowane, nawierzchnia fajna, nie żadne błoto. No MEGA – Świeradowe Smreki to może nie są, ale wstydzić się też nie ma czego! o! ( ͡º ͜ʖ͡º)

Polecam!
kapuczina corki somsiada ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■